Çiçek Terapisi

Çiçekler sadece güzellikleri ile psikolojimizi etkilemezler. Fiziksel enerji bilgilerinin de bedenimiz ve ruhumuz üzerine inanılmaz temizleyici ve güçlendirici etkileri vardır.

 

Çiçek frekansları nasıl etkili olur?

Yeryüzünde hayat çiçeklerle başladı. Ancak bu bildiğiniz manada polen-aracı-meyve döngüsü değildir. Sonsuz uzay boşluğunda yaratılan ilk güzellik olarak da düşünebilirsiniz çiçekleri. Güzelliğin ilk yaratılış basamağı. Güzel tanımının ne olduğu antik mısır ve Yunan filozoflarının dahi tartışma konusu olmuştur. Güzellik kavramını tanımlayan tek ortak yanıtları vardır; matematik. Tüm matematiksel oranların gözler önüne sergilendiği dildir geometri. Evrensel tek dil olan matematiğin en güzel işlendiği canlılar ise çiçeklerdir. Her geometrik ifadenin, yani güzelliğin matematiksel bir kodlaması, doğadaki işleyişle ifade edersek bir frekansı vardır.  Frekans biyolojinin işleyiş mekanizmasıdır.

 

Her çiçek formu aslında matematiksel bir formülün ifadesidir.

Frekans kodlamaları biyolojimizde nasıl çalışır? Mesela bir protein işlevini yaparken hedef mekanizmanın içerisine girip onun içine karışmaz, sadece bu frekans bilgisini aktarır, karşı alıcısına dokunmaz bile. 1950’lerden itibaren fizyologlar bedenin iletişim mekanizmalarını araştırıyor ve gösteriyor. Hücreler arasındaki koordinasyon, varsaydığımız gibi ara haberciler vasıtasıyla sıvı içerisinde serbest difüzyon yöntemiyle rastgele olsaydı, koşullara karşı verdiğimiz tepkilerin işleyebilmesi için aylarca beklemek zorunda kalırdık. Bunun aksine, çok kısa süreler içerisinde bedenimizi yönetebilecek tepkileri verebiliyoruz. Ancak kullandığımız modern sistemler bu ölçeklerde çalışmadığı için bu bilgiler günlük hayatımıza yansımıyor.

 


 

Bir hücre boyutuna kadar küçüldüğünü düşünün. Mikro ölçekte de bir evrenin çalıştığını, hayatın hem de hiç bilmediğimiz mekanizmalarla denge içerisinde aktığını göreceksiniz. Bu ölçekte saf su bile bildiğimiz akışkanlığını yitirir ve yoğun viskoz bir hal alır. Tüm dünyada 8 milyar insan, bedenimizde ise yaklaşık 40 trilyon canlı hücre var. Bunun 5000 katı olan 40 trilyon insanı yan yana getirerek bedenimizdeki hücrelerin yaptığı gibi mükemmel bir organizasyonla çalışmasını isteyin bakalım. Çok zeki insanoğlu bunu yapamayacaktır tabii ki. Henüz bilmediğimiz, bilsek te kabul etmek istemeyeceğimiz başka mekanizmalar işlemekte mikro ölçekte.

DNA’larımızın, enerji bedenlerimiz ile birlikte hazırladığı morfogenetik alan bir taslak oluşturmakta ve sistem bu zeminde çalışmaktadır. Bu sayede aynı genetik bilgiye sahip kök hücrelerimizin bazısı karaciğer hücresi, bazısı göz hücresi ve bazısı da kemik hücrelerimiz olarak dönüşmektedir. Bu organizasyonu açıklamada artık kuantum biyolojisi kullanılmaya başlamakta.

 


 

Çiçekler ve duygu mekanizması

 

Dr.William Tiller’in Stanford Üniversitesi’ndeki laboratuvarında çiçek bilgisinin ortamda oluşturduğu etkinin harmonik olarak ölçülmesi

Her çiçeğin insan ruhunda iyileştirici bir gücü vardır. Hayır hayır, bunu hemen doktor zihninin düşündüğü gibi ağız yoluyla alınarak yenildikten sonra özütlerindeki sindirilmiş maddelerin kimyasal etkisi ile yapmazlar, fitoterapi başka bir konu. Biz çiçeklerin enerji bedenleri üzerindeki etkilerinden konuşuyoruz şu an. Çiçek frekansları, enerji bedenimizin duygusal/astral katmanındaki bozulmuş frekansları düzeltici etki gösterirler. Bu frekans değişiklikleri de eterik bedeni ve dolayısıyla maddesel bedeni yönetir. Bu işleyiş, madde ötesindeki yüksek boyutlarda işleyen bilginin, deltron parçacık etkisiyle üçüncü boyuttaki fiziksel evreni yönetmesi/ dönüştürmesi ile ilgilidir. Duygusal/astral enerji bedeni iyileştirmeden, yani duygusal travmaları düzeltmeden ruhsal tekamüller gerçekleştirilemez. Ruhsal iyileşme, tüm hayat maceramızın en önemli basamağıdır. Ruhsal iyileşme sağlandığında, bu şablon üzerinde çalışan fiziksel hücresel yönetimimizin de sağlıklı olarak düzenlenmesi daha kolay sağlanacaktır.

 


 

Floarlive çiçek özleri frekans taraması

 


 

Geçmişte çiçek özleri

Çiçeklerin duygusal etkileri binlerce yıldır bilinmekte ve kullanılmaktadır. Afrika kabilelerinden Güney Amerika yerlilerine, Orta Asya’nın şaman bilgelerinden Çin ustalarına ve Antik Mısır bilgelerine kadar hepsi bu bilgilerle zaten donatılmıştır. Çoğu bitkinin isimleri dahi bu özelliklerine göre verilmiştir. Günümüzde çiçeklerin etki mekanizmalarını tanımlayan Bach Remedi Sistemi 38 özden oluşan bir sistemi Dr. Edward Bach tarafından 1920-1935 yılları arasında yaptığı çalışmalar sonucunda bulunmuştur. Bu hazırlama sisteminde çiçek ekstreleri kullanılmakta ve belirli oranlarda seyreltilmektedir. Dr. Brent W. Davis de 90lardan itibaren canlı çiçek özleri elde etme çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

 


 

Bizim güncel uygulamalarımız

 

Bram Zaalberg ve Bloesem Çiçek Özleri

Kullandığımız Bloesem Çiçek Remedileri ise Bram Zaalberg tarafından 1986 yılından beri Hollanda’da geliştirilmektedir. Bu geliştirme sürecinde, halihazırda kullanılan çiçek ekstrelerinin aslında ölü çiçek bilgileri olduğu fark edilmiş ve canlı çiçeklerden elde edilen bilgilerin daha etkili olduğu gözlemlenmiştir. Çiçek frekansları canlı çiçeklerin bilgilerinin özel yöntemlerle suya aktarılması ile elde edilmeye başlanmıştır. Bu sayede kullandığımız çiçek frekansları “canlı” çiçeklerden elde edilmiş yaşayan frekanslar olup üretilmiş olan 48 farklı çiçek remedisini terapilerimize destekleyici olarak kullanmaktayız.

 

https://www.bloesemremedies.com/

 

Canlı çiçek özü oluşturma ortamı

 

Çiçeklerimizden birkaç örnek

 

 

BEEMDKROON – KNAUTIA ARVENSIS. Dönüşüm ve bilgelik kazandırır. Düşünme yetisini sakinleştirir ve toprak yoluyla gereksiz düşünceleri arındırır. Olumlu düşünmeyi sağlar. Daha iyi faaliyet göstermemize yardımcı olur, başkalarına ve çevreye karşı daha kabullenici ve açık olmamızı sağlar. Daha yüce ve dingin bir dünyayla bağlantı kurulmasını, bunları dışarıya ve etrafa yansıtarak başka insanların sıcaklığının kabul edilmesini sağlar. Auranın temizlenmesi için çok yararlıdır.

 


 

BOERENWORMKRUID – TANACETUM VULGARE. Kişinin sürekli şüphede olduğu ve karar veremediği durumlarda solucan otu doğrudan harekete geçmenize yardımcı olur ve karar vermediğiniz sürece hiçbir şeyin olmayacağını anlamanızı sağlar. Tereddüt ağına takılıp kaldığınızda size güven verecek, üst benliğinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır. Kalbi güçlendirir ve varlığınızın tüm düzeylerinde şüphelerin en derin çekirdeğini görmenizi sağlar.

 


 

BOSRANK – CLEMATIS VITALBA. Yaban asması özü, İspanya ve Fransa arasındaki dağlarda hazırlanır. Yaban asması farkındalık oluşturmakla kalmaz, size hareketlerinizin daha net bir resmini sunar. Düşünme sürecini netleştirerek düşünme kapasitemizi iyileştirir, daha bilinçli bir şekilde hareket etmemize yardımcı olur. Ayrıca henüz oluşmamış şeylerin oluşturulmasına yardımcı olur. Daha derin bir algı, sebep ve sonuç sürecine yönelik bir bakış açısı ve bilinç dışı süreçlere netlik kazandırır.

 


 

ENGELWORTEL – ANGELICA ARCH ANGELICA. Ölüm, rüyalar, meditasyon, ameliyat ya da ciddi hastalıklar gibi nedenlerle fani bedenin yeryüzüyle ilişkisinin zayıfladığı durumlarda kişinin “diğer dünyaya” geçiş yaptığı zamanlarda Spiritüel dünyaların korumasını ve yüce, “meleksi koruyuculuğun” sevgi dolu güçlerini sunar. Hamilelik esnasında bebeklere Spiritüel koruma sunar, bilincin daha Spiritüel bir şekilde gelişmesine yardımcı olur, yaşamınızda ve işinizde sevgi dolu Spiritüel güçleri deneyimleme becerinizi güçlendirir. Melekotu, kişiyi Spiritüel algıyı aramaya ve onu kullanmaya yönlendirir.

 


 

GULDENROEDE – SOLIDAGO OFFICINALIS. Altınbaşak otunun anahtar kelimeleri “bireysellik” ve “öteki”dir. Sıkışıp kaldığınızı hissettiğinizde ve “öteki”ne kendinizi açamadığınızda, egonuzdan kurtulamadığınızda ve dikkatinizi daha üstün özelliklere yöneltemediğinizde, kişisel başarılarınıza fazla önem verdiğinizde ve başkalarına çok bağlı olduğunuzu hissettiğinizde altınbaşak otu size kendinize güvenmenizi sağlar, size özgüven katar, kalbinizi ve sıcaklığınızı daha fazla açmanıza yardımcı olur. Kendinizi daha yüksek enerjilere dönüştürmenizi sağlayacak bir yol sunar.

 


 

JUDASPENNING – LUNARIA ANNUA. Hayır diyemediğiniz, “Yapmanız” gereken çok fazla şey olduğunda size yardımcı olur. Finansal endişeler ve problemlerde, hem çok fazla değer verdiğinizde hem de değerini görmediğinizde, parayla nasıl başa çıkacağınızı öğretir. Kişinin özünü artık yalnızca kendi arzularını tatmin etmek için çabalamak yerine hem başkaları hem de kendisi için Evrensel Sevgiyle dolmuş bir Varlık olarak gelişeceği şekilde değiştirir

 


 

KOMKOMMERKRUID – BORAGO OFFICINALIS. Hodan, zorlu durumlarda kalbi güçlendirir, memnuniyet ve neşe verir. Zorlukların size engel olmasını önler, cesur bir şekilde direnmenizi ve aksiliklere rağmen ümitsizliğe düşmemenizi sağlar. Kişinin inancını kaybettiği zamanlarda hodan bitkisi kalbe neşe ve gücü geri kazandırır. Beyninizle değil, kalbinizle hareket etmeniz gerektiğinde size yardımcı olur. Hodan bitkisinin hamile kalmaya, çocuğun ruhuyla bağ kurmaya çalışan kişiler için de yararlı olduğu görülmüştür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicEnglishGermanRussianTurkish
error: Sağ tuş kısıtlı...