Skip to main content

Psikokinezyoloji ne demektir?

[vc_separator gap=”short”]

Psikokinezyoloji (PK), bilinçaltınız veya bilinçli zihninizle iletişim kurmanın yanı sıra zihin/beden sistemindeki gizli duygusal dengesizlikleri düzeltmek için kas testi uygulamasına dayanan bir dizi psikolojik ve duygusal müdahale anlamına gelir. Genel anksiyete, tepkilerin fobik türleri, ilişki sorunları, organizasyon eksikliği ve duygusal aşırı tepkileri tedavi etmek için kullanılır.

Psikokinezyoloji, bilinç altınızla iletişim kurmanın en açık yolu olarak düşünülür ve bu şekilde zihnin iç işleyişini açığa çıkarabilecek duygusal enerjinin daha serbestçe akmasına yardımcı olur. Bu sayede kişiler o sırada hissettikleri şeyin kaynağına inme şansı bulur. Hangi inançların belirginleştiğini ve bu inançların onları şimdiki yaşam durumlarına nasıl sürüklediğini görürler. Hissettikleri duygunun vücutlarındaki konumu, sağlıklarını nasıl etkilediğini keşfetme şansı bulurlar.

Nasıl kullanılır?

[vc_separator gap=”short”]

Psikokinezyoloji, uygulamalı kinezyolojinin bir dalı, yani kas testi olup, her organın işlev bozukluğuna belirli bir kas zayıflığı eşlik ettiği düşüncesine dayanıyor. Özellikle fiziksel beden hakkında bilgiye erişmek için kullanılan kinezyolojinin aksine, psikokinezyoloji, bir sorunun gerçek kaynağı gibi bilgilere erişmek için kullanılır ve bunu birkaç saniye içinde yapabilir. Tek başına bu, geleneksel konuşma terapilerini kullanarak bulmak için yıllar alabilir.
Bir gerçeğe odaklandığınızda, vücudun kasları sağlamlık ve kuvvet kazanır. Bir kol dayandığında veya üzerine birisi ağırlık verdiğinden, geri bastırmak zor, bazen imkansızdır. Aynı kişi yanlış olan bir şey üzerine odaklandığında, vücudun kasları zayıflar.

İlginç olan şudur: Bireylerin cevabı bilinçli olarak bilmeleri gerekmez; cevabı geçersiz kılmaya çalışsalar bile gerçeği ortaya çıkarır. Böylece bir bireyin meselesi hakkında – fiziksel, duygusal, zihinsel veya manevi – bilmemiz gereken her şeyi izleyebiliriz. Nereden geldiği, bize öğretmek zorunda olduğu şey (psikokinezyoloji, bir dizi seçenek arasından bunu bulmak için nasıl gidileceğini anlatır) ve nasıl iyileştirileceğini.

Psikokinezyoloji aslında ayrı bir terapi olarak ele alınmaz. Çeşitli tedavilerle ayrı olarak kullanılır – özellikle kökten iyileşme, Hızlandırılmış Psikoterapi ve Bütüncül Danışmanlık. Bunun nedeni, bize kesin bir tedavi planı sunması ve bize bir kişiye en etkili ve uygun şekilde yardımcı olmak için en uygun yolda rehberlik etmesidir.